Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Kalkuz BV | kozijnen rolluiken en veranda’s

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

5 Gencimiz Hollanda Türk KarmasındaSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

imageUtrecht’ten 5 Türk Futbolcu Hollanda Türk Karmasına Seçildi.

Karma 2016 Ocak ayında bir haftalığına Antalya’da kampa katılıp hazırlık maçları oynayacak.

Teknik Direktör Erol Bahtimur “Türk Gençleri yetenekli ve tam keşfedilme zamanını yakaladılar.” dedi.

HaberUtrecht – Kentimizde futbolda başarılı olan Türk gençleri artık kendilerini göstermeye başladı. Hollanda Türk Spor Kulüpleri Federasyon Karması Teknik Direktörü Erol Bahtimur’la bir röportaj yaptık. Hollanda’da Hollanda ve Türk futbol takımlarının altyapılarında oynayan gençleri takip ettiklerini belirten Erol Bahtimur karmanın ocak ayında bir haftalığına Türkiye’ye gidip kamp yapacaklarını ve profesyonel kulüplerle hazırlık maçları yapacaklarını belirtti.

Erol Bahtimur kimdir?  46 yaşında Gilzerijn’de ikamet ediyor. Trainer Coach 2 antrenör diploması var. Willem 2 de futbol oynadı ve şu anda bir futbol akademisi var aynı zamanda HTSFK Karması Teknik Direktörü.

Hollanda Türk Spor Kulüpleri Federasyonu nedir: Hollanda olan Türk spor kulüplerini temsil eder. 80′ ve 90′ lı yıllarda Türk ligini kurdu ve sayısız futbol takımlarımızı Hollanda liglerine adapte etti. Başkanı Sabri Kenan Bağcı ve Futbol Şubesi Koördinatörü Aydın Bayka’dır. Türk Milli Takımı yetkilileri ile temas halinde olan federasyon ayrıca kültür branşındada faaliyetler yapıyor. Amacı Türk gençlerini Hollanda ve Türk futboluna adapte etmektir.

Erol bey Hollanda Türk Karmasının amacı veya hedefi nedir?. “Amacımız Hollandadaki Türk gençlerini hem Türk futbolu hemde Hollanda futboluna kazandırmak. Hollanda çapında çalışmalarımız var ve elimizden geldiğince herkesi takip etmeye çalışıyoruz.

Seçmelere gelen oyuncularla antrenman ve maç yapıyoruz. Uluslararası ilişkilerimiz mevcut ve Türkiye’de profesyonel kulüplerle görüş alışverişinde bulunuyoruz ve milli takım dahil burdaki yetenekli gençleri tanıtmaya ve onları keşfetme amacındayız. Şu ana kadar Belçika karması ile bir maç yaptık ve genç kategorisinde turnuvalara katıldık. Ocak ayında Türkiyede Antalya’da bir kampa katılacağız ve tahminen 5 maç yapacağız. Diğer amaçlarımızdan biri ise Türk gençlerine ülkemizi tanıtmaktır.

Tabiiki futbolda neler olacağını kestirmek zor, yetenekli futbolculardan profesyonel olan az bir oran. Hedeflerimiz her yaş grubunda takımlar oluşturmaktır. Şu anda 2 takımımız var 16 – 18 ve 18-20 yaş grupları. Karmalar gelecek yıl her ay bir araya gelecek. Hazırlık maçları yapılacak.

Karmada kaleci antrenörü Mustafa Soyaslanla beraber antrenman verip oyuncuları çalıştırıyoruz. Ayrıca Hollanda’da bir futbol akademimiz var ATFA Avrupa Türk Futbol Akademisi.”

Karmanın antrenmanları Rotterdam’da yapılıyor.

İlk olarak bir haftalığına Antalya’da kampa gidiyoruz. Kafilemiz 2016 Ocak ayının ilk haftasında uçakla Antalya’ya hareket edecek.

Utrecht bölgesi futbol bakımından zengin bir yer bu nedenle burada da oyuncuları takip ediyoruz. Şu anda göze batan ve gelecek vaadeden 5 genci karmaya çağırdık. Bunlar Utku Çergel (Hercules), Serdar Güney (Hercules), Hilmi Yılmaz (Hercules), Erdem Paça (Kampong) ve Serkan Yaşar (Elinkwijk).

Sayın Erol bey Karmaya katılmak isteyenler ne yapmalı? “Önce bize veya bulunduğu bölgede temsililerimize başvurmalı. Seçmeler yapılacağı zaman çağrılacaklar. Yeterli görülürseler karmaya davet edilecek eğer eksiklikler görülürse bunları tespit edip düzeltmelerini isteyeceğiz. Hollanda kulüplerinde azda olsa ayırımcılık yapılıyor amacımız bunu en az seviyeye indirmek ve bunun önlenmesi için oyunculara bilgiler vermektir. KNVB Hollanda Futbol Federasyonu ile irtibat halindeyiz ve gelişmeleri onlarada bildiriyor elimizdeki oyuncuların futbol otoriteleri tarafından takip edilmesinede aracı oluyoruz.”

Kendine güvenen yetenekli olduğuna emin olan gençler Karmada futbol oynamak için 16 – 20 yaş  arası

müracaat:

Teknik Direktör : Erol Bahtimur

Atfa @ hotmail.nl

veya HaberUtrecht’ede müracaat edebilirsiniz.

 

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image View full post on Haber Utrecht


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , ,
Yazar admin | 12 Aralık 2015


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.