Başarılı Sporcularımızı Tanıtıyoruz / Melih Koruyucu

imageHaberUtrecht – Utrecht ve çevresinde spor yapan ve başarılı olan Türk genç sporlarının tanıtımına devam ediyoruz. Bu haftaki konuğumuz 2000 doğumlu, babası  Sakarya’lı annesi İzmit’li Melih Koruyucu. Şu an Elinkwijk Futbol Kulübünde futbol hayatına devam ediyor.

Melih Koruyucu Kimdir?

2000 yılında Nieuwegein’de doğdu. Sakarya’lı bir ailenin çocuğu ve futbola 7 yaşında iken JSV Nieuwegein spor kulübünde başladı. 2011 yılından itibaren Utrecht’in köklü takımlarından Elinkwijk’e transfer oldu. Sol ayaklı futbolcu teknik kapasitesi yüksek oyuncularımızdan biri.

Şu anda Elinkwijk’te C1 takımı (Selektie) kadrosunda yer alıyor. Haftada 3 antrenman yapan genç oyuncumuz Elinkwijk C1 takımının sol bek ve son adam mevkilerinde oynuyor. C1 takımı Hollanda’da 2. ligde oynadığından küme olarak profesyonellerden bir alt kümede bulunuyor.

Bu sezon tüm karşılaşmalarda yer alan Melih, takımın vazgeçilmez oyuncularından aynı zamanda kaptanlıkta yapmaktadır. C1 de 2. senesi olması nedeniyle gelecek sezonda ise B selektieye gidecek. Boyu 1,70 kilosu 65 olan Melih Koruyucu, bu sezon asistler yaptı ve frikikten bir golde kaydetti. Eski takımı JSV Nieuwegein ile şampiyonluk yaşayan genç futbolcu amacının profesyonel futbolcu olmak olduğunu söylerken, okulunuda ihmal etmediğini ve şu anda Oosterlicht Kolejinde okuduğunu belirtti.

Hollanda’da FC Utrecht’i Türkiye’de ise Galatasaray’ı tuttuğunu ifade eden Melih Koruyucu, güçlü fiziği, oyunu okuyabilmesi, mücadele hırsı, rakibini iyi tutması hatta fırsat bile vermemesi özelliklerinden bir kaçı.

Antrenörü Rich van de Tempel : Melih takımımızın kaptanı. Oynadığımız ligin seviyesi yüksek bu  ligde herkes top oynayamaz, kendisi bizim vazgeçilmez oyunlarımızdan biridir. Yetenekli ve çabuk oynayan çabuk karar verebilen geleceği parlaktır. Şutları çok iyi ve isabetli defansta sağlam ve zor geçilir bir futbolcumuz.

Melih Koruyucu’nun futbol oynayıp kaptanlık yaptığı Elinkwijk C1 takımı 2. Ligde mücadele ediyor.6 maçta 6 puanı bulunan C1 sıralamada 8. durumda.

 

View full post on Haber Utrecht