Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Kalkuz BV | kozijnen rolluiken en veranda’s

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Bedelli müjdesi!Sektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

BEDELLI MUJDESI FOTO AAAMSTERDAM (İnterAjans) – Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Avrupa Bölge Komitesi Başkanı Turgut Torunoğulları’nın, yabancı plakalı araçların Türkiye’de kalma süresinin 6 aydan 2 yıla çıkarılması yönündeki çabasının ardından ikinci girişimi olan askerlik bedelinin 6 bin eurodan bin euroya düşürülmesi de başarıya ulaştı.

64.hükümetin Eylem Planı’nı açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, askerlik hizmetini yerine getirmemiş yurt dışında yaşayan vatandaşlardan alınan bedelin üç ay içinde 6 bin eurodan bin euroya düşürüleceğini söyledi.

Davutoğlu, “Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın bedelli askerlikle ilgili beklentilerine cevap veriyoruz. Askerlik bedelini 6 bin eurodan bin euroya düşürüyoruz” ifadesini kullandı.

Daha güçlü bir Türkiye için çaba harcadıklarını belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Dünyanın her tarafında alnımız ak daha güçlü Türkiye için çalışıyoruz. Çevremizdeki yangına rağmen verdiğimiz sözleri tutmak için çalışıyoruz. Seçimden önce verdiğimiz sözleri eylem planı ile hayata geçiriyoruz.

Temel hedefimiz güçlü bir Türkiye inşa etmektir. Güven duygusunu zedeleyecek hiçbir adım atmayacağız. Seçimden önce verdiğimiz sözleri hayata geçireceğiz. Bugünden başlayarak yeni bir sayfa açıyoruz. Cumhurbaşkanımız herkesi çetele tutmaya çağırmıştı. Sizlerden verdiğimiz hangi sözü ne zaman gerçekleştirdiğimizi görmenizi istiyoruz. Eylem planımızı milletimizin istekleri doğrultusunda hazırladık” ifadesini kullandı.TURGUT TORUNOGULLARI FOTO INTERAJANS

TORUNOĞULLARI ÇABA HARCADI

7 Haziran seçimleri öncesi DEİK tarafından hazırlanan önerilerin yanı sıra her fırsatta yurt dışındaki vatandaşlarımız açısından son derece önemli olan iki konuyu gündeme taşıyan Torunoğulları, beklenti ve istemlere olumlu yanıt verilmesinin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Torunoğulları, askerlik bedelinin daha önce 6 bin euroya düşürülmesine rağmen,  yurt dışında yaşayan milyonlarca gencin ve ailelerinin ekonomik sıkıntılardan dolayı yine de belini büktüğünü belirterek, İnterAjans’a yaptığı açıklamada, “Bedelin 6 bin euroya çekilmesi de ekonomik kriz nedeniyle gençlerin üzerindeki yükü hafifletmemişti. Özellikle kalabalık nüfuslu aileler ciddi sıkıntı yaşıyorlardı. Her gittiğimiz yerde bu sıkıntı dile getirildi. Başbakanımıza sunduğumuz raporların yanı sıra hem DEİK, hem DTİK Avrupa Komitesi Başkanı, hem de Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurlu Üyesi olarak her fırsatta bu konuyu gündeme taşıdım. Yurttaşların çektiği sıkıntıları aktarıp bunun bin euroya çekilmesini önerdik. Önerileri titizlikle inceleyip sonuca ulaştıran Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu 7 Haziran seçimleri öncesi Almanya’nın Dortmund kentinde bu konuda ilk müjdeyi vermişti. Hükümetin açıklanan Eylem Planı ile son nokta da konmuş oldu. Çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.         

View full post on InterAjans.nl


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: ,
Yazar admin | 11 Aralık 2015


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.