Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

Arya-Shop Telefon Tamir Ede

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

“Bizi Türkiye gibi önemli konular bekliyor”Sektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

BIZI TURKIYE GIBI ONEMLI KONULAR BEKLIYOR FOTO AAALMANYA Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Suriye’de siyasi çözüm arayışlarına ilişkin, Suriye’deki muhalefetin büyük bir bölümünün, Suudi-Arabistan’ın başkenti Riyad’da geçen hafta sonu bir araya gelmesinin cesaret verici olduğunu söyledi.

Steinmeier, Hollandalı mevkidaşı Bert Koenders ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında, Suriye’de siyasi çözümün, Suriye rejimiyle silahlı muhalefet güçleri arasında ateşkesle başlamasını ümit ettiğini belirtti.

“Bu konuda Viyana’daki görüşmeler cesaret verici bir sinyaldi. Aynı şekilde Suriye’deki muhalefetin büyük bir bölümünün hafta sonu Riyad’da bir araya gelmesi de cesaret verici” ifadesini kullanan Steinmeier, Riyad’da üzerinde anlaşmaya varılan ilklerin, Viyana’daki düşüncelerle uyumlu hale getirilebileceğini kaydetti.

BIZI TURKIYE GIBI ONEMLI KONULAR BEKLIYOR2 FOTO AA

Steinmeier, bu konuda daha önce Viyana’da bir araya gelen tarafların bugün New York’ta buluşacağını anımsatarak, burada alınacak kararların BM Güvenlik Konseyi kararına dönüşüp dönüşmeyeceğinin de bugün belli olacağını ifade etti.

Frank-Walter Steinmeier ayrıca yapılacak Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi’nde, üye ülkelerin AB’nin dış sınırlarının daha etkin korunması yönünde karar almasını umut ettiğini belirtti.

Hollanda Dışişleri bakanı Koenders de Avrupa’yı ilgilendiren krizlerin üstesinden sadece birlikte gelinebileceğine işaret etti.

– “Bizi Türkiye ile yapılan anlaşmanın uygulanması gibi önemli konular bekliyor”

Hollanda’nın ocak ayından itibaren AB dönem başkanlığını üsteleneceğini anımsatan Koenders, kendilerini bu dönemde, Türkiye ile yapılan anlaşmanın uygulanması gibi önemli konuların beklediğini söyledi.

Koenders, AB ülkelerin dayanışma içinde olmaları ve dış sınırlarının korunması konusunda ilerlemelerin sağlanması gerektiğini de kaydetti.

Hollanda’nın, AB’nin dış sınırlarının istenildiği gibi korunmamasından dolayı serbest dolaşımı öngören Schengen’in daraltılmasına ilişkin bir teklif sunduğu yönündeki iddianın sorulması üzerine Koenders, “Hollanda’nın böyle bir ‘Mini Schengen Bölgesi’ oluşturulmasına ilişkin teklifi olmadı. Biz Schengen’i güçlendirmek istiyoruz. İnsanların hareket özgürlüğünü sağlamak ve korumak istiyoruz” şeklinde konuştu.
AA

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

 

View full post on InterAjans.nl


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , , , ,
Yazar admin | 17 Aralık 2015


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.