Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Demo ICT Solutions

Çifte vatandaşlık için yasa teklifiSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

HOLLANDA’da iktidar ortağı sosyal demokrat İşçi Partisi (PvdA) ile muhalefetteki sosyal liberal D66 (Demokratlar 66), çifte vatandaşlığa getirilen sınırlandırmalara son verilmesini istiyorlar.

D66 milletvekili Sjoerd Sjoerdsma,  küreselleşmeye işaret ederek, “Hollandalılar çalışmak için başka ülkelere yerleşiyorlar ya da başka uluslardan kişilerle hayatlarını birleştiriyorlar. Mevcut yasa onların hayatlarını gereksiz yere zorlaştırıyor” ifadesini kullandı.

PvdA milletvekili Fas kökenli Ahmed Marcouch, Fas vatandaşlığından çıkmanın mümkün olmadığını hatırlatarak, kendisinin de çift uyruklu olduğunu kaydetti. Marcouch, çifte vatandaşlığın kişinin her iki ülkeyle olan bağının bir göstergesi olduğunu ve önem taşıdığını ifade etti.

PvdA ve D66 milletvekilleri, Hollanda’da çifte vatandaşlığın ancak istisnai durumlarda mümkün olmasına son verilmesini istediklerini, bu nedenle bir yasa teklifi sunacaklarını kaydettiler.

Mevcut yasaya göre, Hollanda vatandaşlığını almak isteyen yabancılar, bazı istisnai durumlar hariç, eski vatandaşlıklarından çıkmak zorundalar. Başka bir ülkenin vatandaşlığına geçen Hollandalılar da Hollanda vatandaşlığından çıkarılıyorlar.

 

Mehmet TATLI (İnterAjans)

 

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

 

View full post on InterAjans


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , , ,
Yazar admin | 21 Aralık 2016


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.