Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Kalkuz BV | kozijnen rolluiken en veranda’s

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Çocuklara zorla hırsızlık yaptıran şebeke çökertildiSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

HOLLANDA polisinin, küçük yaştaki çocuklara zorla hırsızlık ve dilencilik yaptırdığı belirtilen uluslararası bir suç ağını ortaya çıkardığı bildirildi.

Polis teşkilatından yapılan açıklamada, çocukları hırsızlık yapmaya zorlayan örgütün üyesi oldukları belirtilen 2 kişi, İspanya’da gözaltına alındı.

Polisten verilen bilgiye göre, bu konudaki araştırmalar geçen sene başladı. Amsterdam’da benzer çocukların hırsızlık yaparken yakalanmaları üzerine araştırmalarını derinleştiren polis, ilgili suç örgütüne ait izlere ulaştı.

Örgütün Hollanda dışında İspanya, Avusturya, Bosna Hersek ve Hırvatistan’da da aktif olduğunun tespit edilmesinden sonra araştırmaya bu ülke polis teşkilatları da dahil oldu.

Yürütülen çalışmalar sonucu İspanya’nın Barcelona kentinde 15 Haziran’da söz konusu suç örgütü üyesi olduklarından şüphelenilen 46 yaşındaki bir kadın ile 49 yaşındaki bir erkeğin gözaltına alındığı bildirildi. Polis, Barcelona’da kötü koşullarda yaşamak zorunda kalan 0-15 yaş arası 6 çocuğun da operasyon kapsamında kurtarıldığını açıkladı.

İnsan kaçakçılığı ve çocuk istismarı suçlamasıyla gözaltına alınan Doğu Avrupa kökenli zanlıların Hollanda’ya getirilerek yargılanmaları bekleniyor.

 

 

AA © InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

View full post on InterAjans


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , , , ,
Yazar admin | 23 Haziran 2016


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.