Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Kalkuz BV | kozijnen rolluiken en veranda’s

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Dr. Yusuf Acar ve Yücel Aydemir’in AçıklamalarıSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

008Geçtiğimiz hafta sonu HDV Utrecht Ulu camii Yaz Kermesi düzenlemişti, Ulu camii kermesini ziyaret eden Deventer Din hizmetleri ataşesi Dr. Yusuf Acar hem Ulu camii hemde Hollanda’daki genel durumlar hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.

Dr. Yusuf Acar yaptığı açıklamada Hollanda’ya geleli 1 ay oldu daha yeniyim inşallah bölgemizde güzel işlere imza atarız, bugün buraya Başkan Yücel bey davet etti, daha önce kısa bir ziyarette bulunduğum caminin biran önce açılmasını ümid ediyorum, böyle bir projede emeği gecenlerden rabbim razı olsun, vefat edenlerede Allah’tan rahmet diliyorum, bu tür mabetler ahiret için yatırımdır hayır severler ahiretlerine yatırım yaparak camiye yardım ediyorlar, dünya da hiçbir camii yarım kalmayaçağını eninde sonunda camilerin inşaatının bittiğini Ulu Camininde biran önce bitirilip hizmete açılmasnı amaçladıklarını söyledi, Ayrıca Ulu Camii yönetim kurulu başkanı Yücel Aydemir ziyaret için Dr. Yusuf Acar’a ve kermes’e katkıda bulunanlara teşekkür etti. Açıklamalarının diğer bölümünde sözlerine ibni kayyım cevziyye’nin önemli bir sözüyle devam etti, ”Bir insan Allah katında değerli olup olmadığını anlamak için, Allah seni hangi işlerde istihdam ediyor ona bak değerini anlarsın” camiiye katkıda bulunanları Allah burada istihdam ediyor, Ulu caminin Hollanda’da yaşayan Müslümanların geleceği olduğunuda sözlerine devam etti. Milletimiz yabancı bir ülkeye gidinde ilk işleri ibadet yerlerini yapmak olur, biz özel bir milletiz. Yapılacak bir çok şey var, camilierimiz inşaatlarını bitirip artık geleceğe yatarım yapmamız çocuklarımız için yeni şeyler yapmalıyız, yapılacak çok işimiz var diyerek sözlerine son verdi.

 

Ulu Camii yönetim kurulu başkanı Yücel Aydemir ile gerçekleştiğimiz söyleşide, İnşaatın planlandığı gibi devam ettiğini maddi kaynak sağladıkca inşaatın hızlanacağını söyledi, İnşaatı en kısa zamanda bitirmeyi hedeflediklerini söyleyen Aydemir şimdiki gidişat yıl sonuna bitirilme hedefleniyor, Camiye gelir amaçlı kermesler düzenliyoruz, insanlarımız destek oluyor onlarada sonsuz teşkkür ediyorum, Ayrıca kermes için 101 sponsor topladık hepsine tek tek teşekkür ediyorum bize destek olup yardımcı oluyorlar, Kermes’de gönüllü olarak çalışan Bayanlar, erkekler, yaşlı, genç hepsini teşekkür ediyorum, Utrecht’teki sivil toplum kuruluşlarına da ayrıca teşekkür eden Aydemir, inşallah cami inşatımızı bitirip yeni yapılacak camilere destek oluruz diyerek sözlerine son verdi.

View full post on Haber Utrecht


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , , ,
Yazar admin | 15 Haziran 2014


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.