Emre Çolak İspanya’ya gitti

Emre Çolak İspanya’ya gitti

7 Temmuz, 2016

İSPANYA 1. Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Deportivo’ya transfer olan Emre Çolak, İspanya’da hem Türkiye’yi, hem de Galatasaray’ı temsil etmek istediğini söyledi.

İspanya yolculuğu öncesinde havalimanında AA muhabirine açıklamalarda bulunan Emre, iddia edildiği gibi Galatasaray’dan düşük bir ücret teklif edildiği için ayrılmadığını ifade etti.

Galatasaray’ın kendisine çok iyi bir rakam teklif ettiğini dile getiren Emre, “Kulübümden ayrılmamın sebebi kesinlikle maddi konular değil. Hedeflerim arasında yurt dışında oynamak vardı ve ben de menajerim Ahmet ağabeye bu isteğimi ilettim. O da sen istiyorsan olur dedi ve Deportivo’ya transferim gerçekleşti. Tekrar söylemek istiyorum, Galatasaray ile hiçbir maddi sıkıntım olmadı. Galatasaray’ın teklifiyle Deportivo’dan alacağım para arasında hemen hemen fark yok” şeklinde görüş belirtti.

“Deportivo’dan daha büyük takımlara gitmek istiyorum”

La Liga’nın kendi oyun tarzına çok uygun olduğunu ifade eden 25 yaşındaki futbolcu, ilk kez yurt dışında forma giyeceği için heyecanlı olduğunu söyledi.

“Dünyanın en iyi ligi olması ve oynanan futbol tarzı sebebiyle La Liga’ya gitmeyi çok istiyordum” diyen Emre, “Herkes de bana İspanya Ligi’ni yakıştırıyordu. Tabii ki zorlanacağım ama çok çalışıp bunun üstesinden geleceğim” dedi.

Deportivo ile 3 yıllık sözleşme imzaladığını anlatan Emre, “Hedefim ilk olarak yeni takımımda kendimi ispatlamak olacak. Kulüp tarihine adımı yazdırmak istiyorum. Ardından da Deportivo’dan daha büyük takımlara gitmek istiyorum. Bir an önce Deportivo’nun kamp çalışmalarında yer alıp, bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim” değerlendirmesinde bulundu.

 “Türk bayraklarının önünde oynamak gurur verecek”

Yeni takımının “İspanya’nın Türk kulübü” unvanını taşımasının da kendisini gururlandığına dikkati çeken eski Galatasaraylı futbolcu, şu ifadeleri kullandı:

“Deportivo taraftarının Türkleri ne kadar çok sevdiğini biliyorum. Ülkemiz ile aralarında tarihten gelen bir bağ olduğunu okumuştum. Deportivo’da oynayan ilk Türk oyuncu olacağım için de ayrıca çok mutluyum. Orada Türk bayraklarının asılı olduğu tribünler önünde oynamak gurur verecek.”

-“Arda ağabey ile karşılaşacağım maçı sabırsızlıkla bekliyorum”

Emre, İspanya’ya sağlık kontrolüne gittiğinde Barcelona forması giyen Arda Turan’ın kendisini ağırladığını ve Deportivo tercihine destek verdiğini aktardı.

La Liga’da, Barcelona’ya karşı oynayacağı maçı heyecanla beklediğini söyleyen Emre, “Benim için en büyük maç tabii ki Arda ağabey ile karşılaşacağım 90 dakika olacak. Çünkü o da bir gün ‘inşallah beraber oynayacağız’ diyordu. Galatasaray’da birlikte oynamıştık ama karşılıklı rakip olmak gerçekten çok farklı olacak. Arda ağabey ile karşılaşacağım maçı sabırsızlıkla bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

“Milli takıma davet edilmediğim için kırgınlığım yok”

Emre, A Milli Takım’ın, Fransa’nın ev sahipliği yaptığı Avrupa Futbol Şampiyonası’nda gruptan çıkamamasına üzüldüğünü belirtti.

Milli takıma çağrılmayı her zaman beklediğini anlatan Emre, şöyle devam etti:

“Ama EURO 2016 kadrosunda olmamayı çok dert etmedim. Ligin genelinde fazla forma giymedim, ağırlıklı olarak son maçlarda görev aldım. Bu nedenle çağrılmamam doğru bir karardı diyebilirim. Milli takıma davet edilmediğim için kırgınlığım ya da küskünlüğüm yok. Ama çağrılsaydım ayrı bir motive olurdu. Her oyuncunun hedefi milli takımdır, ben de Deportivo’da çok iyi bir yıl geçirip, milli takım formasını giymek istiyorum.”

 

 

AA © InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

 

View full post on InterAjans