Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Demo ICT Solutions

Halep’te Sivillere Yönelik Saldırılar Hollanda’da Protesto EdildiSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

Halep’teki sivillere yönelik saldırılara tepkiler

– İslam Toplumu Milli Görüş’ün Avrupa’nın birçok şehrinde düzenlediği gösterilerde, Suriye’nin Halep kentindeki sivillere yönelik saldırılar protesto edildi

– Gösterilerde, Kayseri’de meydana gelen törör saldırısı da kınandı

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG), Suriye’nin Halep kentinde sivillere yönelik saldırıları, Avrupa’nın çeşitli kentlerinde düzenlenen gösterilerle protesto etti.

Halep’teki sivillere yönelik saldırılar, Avrupa’nın çeşitli kentlerinde IGMG öncülüğünde düzenlenen gösterilerle protesto edildi.

Hollanda’nın Amsterdam kentinde ise Hollanda İslam Federasyonu ve Hollanda Milli Görüş Federasyonu Suriye’de sivillere yönelik saldırılara karşı bir gösteri düzenledi.

Dam Meydanı’nda, “Halep için kıyama” adı altında gerçekleştirilen gösteriye 2 bin 500 kişi katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan gösteride, Türk ve Suriye bayraklarının yanı sıra üzerinde “Bombalanan halep değil, insanlığımızdır”, “Halep’i kurtar”, “Halep yanıyor insanlık ölüyor” ve “Suriye’yi bombalamayı durdur” yazılı dövizler taşındı.

Gösteride okunan basın bildirisinde, Halep’teki insanlık dramı karşısında kelimelerin kifayetsiz kaldığını belirtilerek, insanların somut yardım ve desteğe muhtaç olduğu ifade edildi.

Halep’te yaşanmış olanlar ve halen yaşananların bir utanç lekesi olduğunu kaydedilen bildiride, “Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve uluslararası bütün güçler bu sorumluluktan hiçbir zaman kurtulamayacaktır. Bu onların görevidir. Ama evrensel insan haklarını hatırlatmak ve bunların uygulanması için çaba sarf etmek fert olarak bizlerin de görevidir.” denildi.

Gösteriye katılan DENK Partisi Milletvekili Selçuk Öztürk ise “Dünya bu katliama cevap vermezse, sussa bile Amsterdam susmadı ve susmayacak.” dedi.

Gösterinin sonunda Suriye’dekiler için dua edildi ve hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

View full post on Haber Utrecht


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , , , , ,
Yazar admin | 19 Aralık 2016


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.