Hollanda Nereye Gidiyor; Müslüman Aileye Şok Saldırı

saldiri-4Hollanda’da Müslüman bir ailenin evine giren yüzü maskeli kişilerin çifte yaşattıkları korkunun görüntüleri ”ülke nereye doğru gidiyor” dedirtti.

Nederland mijn vrije land’‘ facebook sayfasında yer alan fotoğraflar görenleri şoke ediyor. 48 ve 38 yaşlarındaki bir Müslüman çiftin henüz taşınmadıkları boş evlerine yüzü maskeli kişilerin girip duvarlara ” burası gazodası siz burada duş alacaksınız ” Allah’a hakaret, nefret ifadeleri ile gamalı haç işareti yazıp çizdikleri belirtildi.

Yaşananlara Hollandalı vatandaşların da tepki vermesi dikkat çekiyor. Hollandalıların da ” artık bu kadarı da çok fazla, Müslümanları rahat bırakın ” gibi yorumlarda bulundukları görülüyor.

Bilgilerin kimliğini gizlemek isteyen bir vatandaş tarafından ifşa edildiği ve tehdit edilen Müslüman çiftin polise suç duyurusunda bulunduğu açıklandı.

Olayın geçtiğimiz Ocak ayında meydana geldiği ve kiracılar arasında yaşanan anlaşmazlık sonucu cereyan ettiği aktarıldı. Olayın ardından Roermond belediye meclis üyesi Selami Coşkun’un soru önergesi sunduğu belirtildi. Alınan bilgilere göre delil yetersizliğinden olayın savcılığa intikal etmediği ifade edildi.

saldiri-4
saldiri-3
saldiri-2
saldiri-1

Kaynak: SONHABER.EU

View full post on Haber Utrecht