Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Demo ICT Solutions

Hollanda’da Cami İnşaatlarına Finansal Destek YasaklanıyorSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

camilerHollanda’da inşa edilen Camilere yapılan finansal desteğin yasaklanması ve İslami kuruluşların bu konuda açıklama yapmaları için hükümetin düğmeye bastığı belirtildi.

Cami ve İslami kuruluşların yurtdışından aldıkları finans desteğiyle ilgili hükümetin hareke geçtiği aktarılırken, yurtdışı finansörlerin Hollanda’nın hukuk devleti olmasına engel olmaya çalıştıkları iddia ediliyor.

Hükümete göre kontrol edilemeyen yardımların sözde Hollanda’da yaşayan Müslüman toplumun radikalleşmesine yol açıyor ve demokrasiden uzak, Hollanda’nın değerleriyle ilgili olmayan bireyler yetişiyor.

Sosyal İşler ve Çalışma Bakanı Lodewijk Asscher konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu durumu çok ciddiye aldıklarını ve Hollanda’da toplumun tehlike altında olduğuna inandıkları gerekçesiyle yurtdışından Cami ve İslami kuruluşlara yapılan yardımların bazı radikal kesimlerin ideolojilerini ülkeye taşıdıklarını iddia ederek hükümetin meclis üyelerinin isteğini dikkate alıp yurtdışı finansörlerinin önünü kesmek için çalışma başlattığını duyurdu.Kaynak: SONHABER.EU

View full post on Haber Utrecht


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , , , ,
Yazar admin | 6 Aralık 2016


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.