Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Kalkuz BV | kozijnen rolluiken en veranda’s

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Irkçılar Bakan’ı tehdit ediyorSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

ALMANYA Adalet Bakanı Heiko Maas, ağırlıklı olarak aşırı sağcıların sözlü hakaret ve tehditlerine maruz kaldığını, özellikle aşırı sağcı PEGIDA hareketiyle ilgili açıklamasından sonra bu tehditlerin arttığını belirtti.

Bakan Maas, haftalık yayınlanan Alman “Bild am Sonntag” gazetesine verdiği röportajda, aşırı sağcıların kendisine ne zaman saldırmaya başladıkları sorusu üzerine “Bakanlara yönelik olağan hakaretler her zaman vardır. PEGIDA’yı ‘Almanya için utanç’ olarak nitelendirmemden sonra bunlar büyük ölçüde arttı. O günden beri sürekli bir şekilde artıyor” dedi.

Bu saldırılardan en kötüsünün ne olduğu sorusuna “Biri evimin posta kutusuna 9 milimetrelik mermi bıraktı” yanıtını veren Maas, sözlü saldırıların çoğunu görmezden geldiğini, ancak somut tehdit durumlarının savcılığa iletildiğini kaydetti.

Her zaman tartışmaya açık olduğunu, ancak aşırı sağcıların insanların endişelerinden faydalanarak halkı kışkırttığını ifade eden Maas, kendisine kimlerin saldırdığını bilip bilmediği sorusuna karşılık, “Her şeyden önce PEGIDA, AfD (Aşırı sağcı Almanya için Alternatif partisi), NPD (Almanya Ulusal Demokrat Partisi) ve sağ köşede her kim varsa. Bunlar, toplumun yabancı düşmanlığı ve ırkçılık yapan kesimi. Gerçi bunlar her zaman vardı ancak şimdi sosyal medya sayesinde görünür hale geldi” diye konuştu.

Sosyal medya üzerinden tehditler savuran kişilerin çoğunun gerçek isimlerini gizlemeye bile gerek duymadığını belirten Bakan Maas, NSU gibi aşırı sağcı, ırkçı bir terör örgütünün yeniden oluşturulması gibi büyük bir tehlike görüp görmediğinin sorulması üzerine “Sağcı grupların internet üzerinden çok iyi organize olduklarına dair belirgin ipuçları var. Ve bu da tehlikeli. Bunu ciddiye almalıyız. NSU gibi bir çılgınlığın yeniden yaşanmaması için her türlü çabayı harcamalıyız. Bu, devletin başarısızlığıydı” ifadesini kullandı.

Bakan Maas, aşırı sağcı Almanya için Alternatif partisinin tehlikeli olup olmadığı yönündeki bir soru üzerine, AfD’nin, insanların korkularından beslendiğini ve yabancı asıllı oyuncuların da yer aldığı Alman Milli Takımı’na yönelik eleştirilerinin de kabul edilemeyeceğini kaydederek, yine de bu partinin tüm Alman toplumu için tehlikeli olamayacağını, demokrasilerinin aşırı sağcılara “katlanabilecek” kadar güçlü olduğunu söyledi.

Toplumun, temel değerlerini hep birlikte koruması gerektiğini belirten Maas, “Burada yaşayan insanların güven içinde olması ve kendilerini güven içinde hissetmesi yönünde çalışmalıyız. Objektif bakıldığında Almanya dünyanın en güvenli ülkelerinden biri” dedi.

 

 

 

AA © InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

View full post on InterAjans


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , ,
Yazar admin | 6 Haziran 2016


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.