Karısı, “tecavüz etti” diye iftira attı. 6,5 yıl suçsuz yere hapis yattı

ALMANYA‘nın Hessen eyaletinde yaşayan Andreas Böhmann’ın yaşamı, karısının iftirası yüzünden cehenneme döndü. Böhmann suçsuz yere 6,5 yıl hapis yattı.

Regina- Andreas Böhmann çiftinin sekiz çocuğu olur. Birbirlerine destek olarak yaşamları sürdürmektedirler. Ta ki 21 Kasım 2006 tarihine kadar. O tarihte Regine 43, Andreas 42 yaşındadır. Sabah yataktan kalkmadan önce sevişirler, seks yaparlar. Öğlene doğru Andreas mutfağa girer. Çocuklar için yemek pişirmeye başlar. Bu sırada kapı çalınır. İşte o andan itibaren Andreas’ın yaşamı cehennem azabına döner.

KAPIDAKİ POLİSLER

Andreas kapıyı açınca karşısında 4 polis görür. Polisler karısının şikayetçi olduğunu, karakola gelmesi gerektiğini söylerler. Karakolda sorgu başlar. Karısı, kocasının sabah uyanınca kendisine tecavüz ettiği iddiasıyla şikayetçi olmuştur. Karakol, savcılık derken kendisini sorgu hakiminin karşısında bulur. Hakim tutuklanmasına karar verir.

Andreas 5 ay cezaevinde yattıktan sonra mahkemeye çıkarılır. Suçlamaları reddeder ama inandırıcı bulunmaz. Hakim kendisine bir teklif yapar: “Suçunu itiraf edersen 3 yılın altında bir ceza ile kurtulursun. Yoksa cezan 6 yıl civarında olur.”

Çaresiz kalan Andreas suçu kabul eder. Hakim de sözünde durur ve Andreas’ı 2 yıl 11 ay hapse mahkum eder.

İKİNCİ SUÇLAMA

Andreas yattığı süre gözönünde tutularak erken tahliye edilir. Bir süre sonra da çocuklarını görmek için karısıyla irtibata geçer. Karısı bunun tek bir şartla mümkün olabileceğini söyler: “Yeniden bir araya gelelim ve aile yaşamımızı sürdürelim. Çocukları ancak o zaman görebilirsin.”

Karı koca iki hafta zaman zaman telefonla, zaman zaman buluşarak irtibatta kalırlar. Bu yakınlaşma yatakta son bulur. Yıllar sonra bir kez daha sevişirler.

İşler yoluna girmeye başlamış gibi gözükürken polisler yine Andreas’ın kapısına dayanır. Karısı “Tehdit ederek bana tecavüz etti” diye yeniden şikayetçi olmuştur. Andreas bir kez daha mahkemeye çıkar. Hakimin bu defaki teklifi şöyledir: “Karını tehditle seks yapmaya zorladığını itiraf et, 9 ay ceza ile kurtul. Kararın açıklanmasını da erteleriz.”

Andreas bu defa işlemediği bir suçu üstlenmez. Verilen ceza eskisinden ağır olur: 4 yıl, 3 ay. İlk suçlamadan aldığı ceza da üstüne eklenir ve 7 yıl 2 ay yatmak üzere Butzbach cezaevine konur.

YALAN ORTAYA ÇIKIYOR

Andreas suçu üstlenmediği ve terapi görmeyi de reddettiği için ancak cezasının bitimine 9 ay kala erken tahliyeden yararlanabilir.

Cezaevinden çıkınca işin peşini bırakmaz. Avukatı ile araştırmalar yaparlar ve karısının mahkemede yalan ifade verdiğini ispat edecek delil bulurlar.

Regina mahkemede, “Tecavüzlerden dolayı hiç bir erkekle sohbet bile edemiyorum” diye ifade vermiştir. Avukat bunun yalan olduğunu ispatlayacak deliller ile davanın yeniden görülmesi için başvurur. Almanya’da çok ender görülen bir karar ile başvuru kabul edilir. Davaya bu kez başka bir mahkeme bakar. Ve gerçek çorap söküğü gibi ortaya çıkar.

Regina kocasının kardeşi ile birlikte olabilmek için Andreas’ı suçlamıştır. Hatta kocası ile hala evli olmasına rağmen kayınbiraderi ile nişanlanmıştır. Bu da yetmemiş, kayınbiraderinin oğlu ile de birlikte olmuştur.

Hakim kararını verir: Beraat.

Boşu boşuna 6,5 yıl hapis yatan Andreas’a her yattığı gün için 25 Euro tazminat ödenmesine karar verilir. Ama Andreas tazminat olarak 6,5 yılın karşılığını alamaz. İlk davada suçu üstlendiği için o dönem yattığı günlere tazminat ödenmez. Eline 33 bin Euro geçer.

İşsiz olduğu için sosyal yardım almak için başvurur. Şöyle bir cevap alır: “Sen 33 bin Euro tazminat aldın. Geçimini önce bu para ile sağla. Bu paranın bittiğini belgelediğin zaman sosyal yardım alabilirsin.”

Andreas şu anda yalnız yaşıyor. Cezaevi günlerinin verdiği alışkanlık ile hergün bir saat volta attığını, odasının kapısının da devamlı kapalı olduğunu söylüyor.

Regina ile Andreas’ın kardeşi arasındaki aşk ise bitti. İkili çoktan ayrıldı.

Ne denir; böyle kadın düşman başına.

(İnterAjans)

 

           

 

©  InterAjans/Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

View full post on Inter Ajans