Konsolosluklarda Nüfus İşlemleri İçin e-Randevu Sistemi

12512673_1084829461579349_7809551851040406195_nBilindiği üzere Hollanda’da resmi işlerimlerimizi Konsolosluklarda yapıyoruz, özellikle; Doğum Bildirimi, Evlilik, Nüfus Cüzdanı vb. işlemlerde daha önce randevu sistemi mecburiyeti yoktu, fakat 18 Nisan itibarı ile artık randevu alınarak gerekenli işlmeri yaptırmak gerekmektedir.

Konu ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti Rotterdam Başkonsolosluğunın yaptığı açıklama;

Nüfus (Doğum Bildirimi, Evlilik, Nüfus Cüzdanı vb.) İşlemlerinin Randevu ile Yapılması Hakkında Duyuru

Başkonsolosluğumuzda yürütülen nüfus işlemleri 18 Nisan Pazartesi günü itibariyle randevulu sistem üzerinden gerçekleştirilecektir. Bu nedenle, Doğum Bildirimi, Evlilik, Nüfus Cüzdanı vb. tüm nüfus işlemleri için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın 18 Nisan 2016 tarihi itibariyle, Başkonsolosluğumuza gelmeden önce randevu almaları gerekmektedir. Bu çerçevede, randevusuz yapılan başvurular kabul edilemeyecektir.

Nüfus işlemleri için randevu:
www.konsolosluk.gov.tr internet sitesinden alınabilir.

Nüfus işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi ve gerekli belgeler için www.konsolosluk.gov.tr internet sitesi veya Başkonsoloslukların internet sayfasından edilebilir.

Vatandaşlarımızın gerekli belgeleri hazırlayarak randevusuna vaktinde gitmesi önem taşımakta olup, bu şekilde olabilecek yoğunluğun ve gecikmelerin en alt seviyeye indirilmesi amaçlanmaktadır.

Saygıyla duyurulur.

View full post on Haber Utrecht