Röportaj; Başarılı Hakemlerimizden Süleyman Özcan

image

Başarılı Sporcu ve Spor Adamlarımızla yaptığımız röportajlarda bu haftaki konuğumuz hakem Süleyman Özcan.

HaberUtrecht- Liglerin başlamasıyla birlikte bölgemizde başarılı olan sporcu ve spor adamlarımızı sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bu haftaki konuğumuz De Meern kulübünde faal olan Hakemimiz Süleyman Özcan. 1975  yılında Sakarya’da doğan Süleyman Özcan 2 çocuk babası ve 1999 yılında Hollanda’ya geldi.

Türkiye’de sırası ile Akyazıspor Amatör ve Zeytinburnunda futbol oynadı. Aynı zamanda Türkiye genç Milli Takımındada forma giydi. Hollanda’da Yaşamspor, HMS ve DHSC’de futbol oynadı ve şu anda De Meern futbol kulübünde hakemlik yapmaktadır. KNVB Hollanda Futbol Federasyonu Hakemlik kurslarına katılıp diploma alan başarılı hakemimiz Cumartesi günleri genelde genç takımların maçlarını yönetiyor. 4 yıldır hakemlik yaptığını belirten Süleyman Özcan oğlunun De Meern’de futbol oynadığı için bu kulüpte görev yaptığını belirtiyor.

Hakemliğin yanısıra D ve F gençler kategorilerindede antrenörlük yaptı. Hakemliği benimsediğini ve her hafta zinde kalmak içinde antrenman yaptığını söylüyor. Uzun vadede hakemliği ilerletmek istediğini ve gençimage futbolcularla olmayı sevdiğini söyledi. De Meern kulübünden çok destek gördüğünü belirten başarılı hakemimiz kendisine kulübün hakem sorumlusunun önemini vurguladı ve onun sayesinde hakemliğe başladığını ifade etti.

Türkiye’de Galatasaray’ı tutuğunu belirten Süleyman Özcan kendisine yakından tanıdığı ve sürekli bilgi verdiğini belirttiği KNVB profesyonel Hekemi Erik Blom’u örnek aldığını söyledi. 169 boyunda ve 75 kg ağırlığında olan hakemimiz futbolculardan Serdar Aziz, Emre Mor ve Feyenoord forma giyen Jens Toornstra’yı beğeniyor. Futbol hayatında sağ ve sol bek oynamasından dolayı Serdar Aziz’i örnek alıyor.

Özelliklerinide sıralayan başarılı hakemimiz, tarafsızlığım ön planda, doğru maç yönetmeye çalışırım, saha içinde oyunun kontrolü elimdedir, durarak maç yönetmem en az futbolcular kadar koşarım. Yaş itibari nedeniyle bilindiği gibi belli bir yaşa kadar hakemlik yapılabiliyor bu nedenle kısa zamanda KNVB futbol antrenör kurslarına katılacağım ve genç futbolcuların eğitiminde rol almak istiyorum. dedi.

 

Röportaj /Necati Çavuşoğlu

View full post on Haber Utrecht