Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Demo ICT Solutions

Suçlu ancak ceza yokSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

HOLLANDA’nın İslamiyet ve yabancı düşmanı politikacısı Geert Wilders, “Daha az Faslı” söyleminden dolayı yargılandığı mahkemede kısmen suçlu bulunmasına rağmen cezalandırılmadı

Mahkeme, Özgürlük Partisi (PVV) lideri Wilders’in bu söylemiyle bir gruba hakaret ettiğini ve ayrımcılığı körüklediğini bildirdi. Aşırı sağcı politikacı, nefret suçundan ise beraat etti.

Yapılan açıklamada, Wilders’in bu kararla yeterince cezalandırıldığı, bu nedenle suçlu bulunmasına rağmen kendisine ceza verilmeyeceği belirtildi.

Mahkeme heyeti, ifade özgürlüğünün Hollanda toplumunun temelini oluşturduğunu, ancak bu özgürlüğün de bir sınırı olduğunu kaydetti.

Kararı dinlemek için adliye sarayına gelmeyen Wilders,  hakkındaki davayla ilgili olarak birçok kez “siyasi dava” suçlamasında bulunmuştu. Mahkeme heyeti başkanı, “Demokratik yollardan seçilmiş bir politikacı da yasanın üstünde değildir” ifadesini kullandı.

Wilders, ülkenin en yüksek tirajlı günlük gazetesi De Telegraaf’a karar öncesi verdiği röportajda, mahkeme kararının kendisini hiçbir şekilde durduramayacağını ve “siyasi mücadelesine” devam edeceğini söyledi.

6 bin 500 kişi Wilders’in “Daha az Faslı” söyleminden dolayı suç duyurusunda bulunmuştu. Savcı, Wilders için 5 bin euro para cezası talep etmişti.

İslamiyet ve yabancı düşmanı Geert Wilders, 2014 yerel seçimlerinden sonra Lahey’de yaptığı konuşmada tabanına “Şehirde daha az mı yoksa daha fazla mı Faslı mı istiyorsunuz” diye seslenmiş ve aldığı “daha az, daha az” yanıtı üzerine “Öyleyse bunu halledeceğiz” demişti.

(İnterAjans)

 

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

 

 

View full post on InterAjans


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , ,
Yazar admin | 9 Aralık 2016


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.