Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Demo ICT Solutions

Terör operasyonlarında 235 gözaltıSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

İÇİŞLERİ Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, PKK/KCK terör örgütüne yönelik 11 ilde operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlarda, terör örgütü adına faaliyetlerde bulunduğu ve sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen toplam 235 kişi gözaltına alındı.

-Kayseri’de 7 kişi gözaltına alındı

Siirt’teki operasyonda, PKK/KCK terör örgütü adına işbirlikçi faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen bir kişi yakalandı. Kayseri’de de terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdikleri ve sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen 7 kişi gözaltına alındı.

-Manisa HDP İl Başkanı ve Salihli HDP İlçe Başkanı gözaltına alındı

İzmir’deki operasyonda ise sosyal medya üzerinden PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptıkları tespit edilen 11 kişi, Manisa’da örgüt adına gerçekleştirilen eylem ve faaliyetleri organize ettikleri tespit edilen, aralarında Manisa HDP İl Başkanı Ahmet Ertaş ve Salihli HDP İlçe Başkanı Abdulkadir Murg’un da bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı. Manisa’da yapılan aramalarda bir av tüfeği ele geçirildi.

-Adana’da 20 kişi gözaltına alındı

Hakkari’deki operasyonda, terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen 2, Adana’daki operasyonda ise terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen ve aralarında HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Adana’da yapılan aramalarda iki av tüfeği ele geçirildi.

HDP Ankara İl Başkanı İbrahim Binici gözaltına alındı

Gaziantep’teki operasyonda, terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen aralarında HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 36 kişi, Ankara’da ise terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen ve aralarında HDP İl Başkanı İbrahim Binici’nin de bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı.

-Mersin’de 64 kişi gözaltına alındı

Mersin’de yürütülen operasyonda, terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen ve aralarında HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 64 kişi yakalandı.

Şanlıurfa’da 53 kişi gözaltına alındı

Şanlıurfa’daki operasyonda, PKK/KCK terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen ve aralarında HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 53 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

-İstanbul’da 20 kişi gözaltına alındı

İstanbul’da ise terör örgütünün siyası yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği gerekçesiyle gözaltına alınanların sayısı 20 oldu.

 

 

AA © InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

 

View full post on InterAjans


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , ,
Yazar admin | 14 Aralık 2016


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.