Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Demo ICT Solutions

Utrecht Hep Birlikte İftar YaptıSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

DSC_0099HaberUtrecht – Utrecht Türk Platformu tarafından organize edilen “Biz birlikten yanayız, hep birlikte iftardayız” yurttaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Luxury salonunda yaklaşık bin yurttaşımız ailece hazrı bulundu ve iftarlar açıldı.

HDV Ulu Camii, Eyüp Sultan Camii, Utrecht Türk Kültür Merkezi, Milli Görüş Teşkilatı, STO ve Utrecht Türk İşadamları Derneğinden oluşan Türk Platformunun davetine yurttaşlarımızın yanısıra, Utrecht Belediyesi Wethouder’ı Diepeveen, Utrecht Polis teşkilatı görevlileri, Hollanda Türk Federasyon Başkanı Murat Gedik ve Amsterdam Muavin konsolosu katıldı.

İftar programında Lalezar ilahi grubu ile semazen hazır bulundu ve dini ilahiler huşu içinde dinlendi. Filiz Koruyucu’nun açılış konuşmasından sonra Ulu Camii Başkanı Yücel Aydemir bir konuşma yaptı ve kentimizde birlik olmanın önemini vurguladı ve Belediye ile iyi ilişkiler halinde olduğunu söyledi.

Sırasıyle yeni açılacak olan Amsterdam Türk Konsolosluğundan Muavin Konsolosta bir kısa konuşma yaparak sizlere bir müjdem var dedi ve Amsterdam’da bir bina bulunduğunu ve halkımıza hizmet etmek için vargüçleriyle çalıştıklarını ve yakın zamanda Kosolosluğun açılacağını belirtti.

Utrecht Belediyesi Wethouder’i  Kees Diepeveen’de bir konuşma yaparak yoğun katılımdan dolayı memnun olduğunu ve kentteki Türklerin lobilerinin artık güçlü olduğunu belirterek Ramazanda iftar programını çok beğendiğini söyledi.

Daha sonra SV Nieuw Utrecht Spor Kulübü adına Mesut Çavuşoğlu bir konuşma yaptı. Utrecht Belediyesi Wethouderı Paulus Jansen’ın tutumunu eleştiren ve çözüm önerilerini sundu. Kulübün kentte bir sosyal ve kültürel hizmette verdiğini belirterek Belediyeye olan borcun vergiden alınacak paranın taksitler halinde ödenmesini teklif etti. Ayrıca yurttaşlarımızın sosyal medya üzerinden kulübe gösterdikleri ilgiyede teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra iftar saati geldi ve Ulu Camii İmamı Süleyman Coşkun ezan okudu ve iftarlar açıldı. İftardan sonra davetliler bir müddet daha salonda bilgi alışverişinde bulundular.

View full post on Haber Utrecht


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , ,
Yazar admin | 21 Haziran 2016


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.