Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Kalkuz BV | kozijnen rolluiken en veranda’s

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

“Wilders’in ifadelerini kınıyoruz”Sektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

WILDERS'IN IFADELERINI KINIYORUZ FOTO AAMehmet TATLI / AMSTERDAM (İnterAjans-AA) – Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, İslam ve göçmen karşıtı görüşleriyle bilinen Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders’in, partisine ait internet sitesinde Türkçe alt yazılı olarak yayınladığı, Türkiye karşıtı görüşlerini açıkladığı videoda, Türkiye’nin AB üyeliğini istemediğini belirterek, “Türkiye gibi bir İslam devleti Avrupa’nın parçası olamaz” şeklindeki sözlerini değerlendirdi.

Bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, “Wilders’in ifadelerini kınıyoruz” diyen Bilgiç, Hollanda’nın AB için çok önemli bir ülke olduğunu ve Hollandalı bir milletvekilinin AB değerleriyle çakışan ifadelerde bulunmasını üzüntü verici bulduğunu dile getirdi.

Bilgiç, Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin Wilders’in ifadelerine karşı tepkisini ise memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Wilders’in Türkçe alt yazılı olarak yayınladığı videoya sert tepki göstermişti. Rutte, PVV lideri Wilders’in ifade özgürlüğünün bulunduğunu, ancak bu video ile bir ülkeyi ve halkını “inanılmaz bir şekilde aşağıladığını” söylemiş, bunun uygunsuz bir durum olduğunu kaydetmişti.

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.         

 

View full post on InterAjans.nl


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , ,
Yazar admin | 9 Aralık 2015


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.