Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Kalkuz BV | kozijnen rolluiken en veranda’s

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Yaraları sarmaya gittilerSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

YARALARI SARMAYA GITTILER FOTO INTERAJANSDORDRECHT (İnterAjans)Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası sonrası geride kalanların ihtiyaçlarını bir nebze de olsa gidermek amacıyla Dordrecht Türk toplumunun başlattığı kampanyanın ilk aşamasında 6 bin euro toplandı.

Sabriye-Kargı-İçel, Gülten Yanık, Ayhan Köse, Mustafa Canlı ve Selamün Yavuz’dan oluşan Dordrecht Soma’ya Yardım Komitesi’nin üyeleri, açılan banka hesabına yaklaşık 50 Türk ve Hollandalının 2 bin 850 euro bağış yaptığını belirterek, gönüllerinde de katkılarıyla Rotterdam Ahoy’da yapılan Multifestival Europa festivalinde açılan stantta da 2 bin 500 euro bağış toplandığını duyurdular. Dordrecht ve Alblasserdam kermeslerinde yaklaşık 400 euro, Dordecht’te çeşitli merkezlere konulan kumbaralarda da 250 Euro kadar bağış toplandığı bildirildi.

Muzaffer Yanık, Perihan Gümüştekin ve Mehmet Uysal’dan oluşan Denetleme Kurulu’nun toplanan ve dağıtılan bağışları, banka hesabını ve tutanakları inceleyeceği duyuruldu.

Yapılan açıklamada, “Komitemiz, Soma’da yardıma muhtaç aileleri tespit etmek amacıyla kampanyamızın başından itibaren o yöreyi bilen ve madenci aileleri tanıyan şahıslarla temas halindedir. Bu arkadaşların bize verdiği rapor doğrultusunda bağışlar yerine ulaştırılacaktır. Komitemiz, yapılacak bağışları öncelikli olarak dul kalmış hamile bayanlara ve çocukları öğrenim gören ailelere ulaştıracaktır. Komitemiz, bağışların yerine ulaştırılması için Mehmet Uysal ve Selamün Yavuz’u görevlendirmiştir. Bu arkadaşlarımız bizzat Soma’ya giderek bağışları ihtiyacı olan ailelere ulaştıracaktır. Bunun yanı sıra bir işadamımız yapılan bağışların yerine ulaştırılabilmesi için komitemize iki uçak bileti temin etmiştir. Görevli arkadaşlarımız Soma’daki masraflarını kendileri karşılayacaktır. Dolayısıyla yapılan bağışların tamamı muhtaç ailelere ulaştırılacaktır. Kampanyamızın bundan sonraki aşamasında Ramazan ayında 25 Temmuz’a kadar bağış toplanacaktır. Soma’daki maden faciasına duyarlı yurttaşlarımız bağışlarını, fitre ve zekatlarını bu tarihe kadar S. Kargi-Icel adına 689748418 no’lu hesaba yatırabilirler (IBAN: NL85 INGB 0689 7484 18)” ifadesi kullanıldı.

 

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

View full post on InterAjans.nl


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , ,
Yazar admin | 27 Haziran 2014


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.