Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

Arya-Shop Telefon Tamir Ede

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Yıldırım’ın memleketinde büyük coşkuSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

AK Parti’nin 22 Mayıs Pazar günü yapılacak 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım’ın genel başkanlığa aday gösterileceğinin açıklanması, Erzincanlı hemşehrilerince coşkuyla karşılandı.

AK Parti Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcısı ve Partisi Sözcüsü Ömer Çelik tarafından, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım’ın adının kongrede genel başkan adayı gösterileceğinin açıklanması memleketi Erzincan’da ve köyünde büyük sevince yol açtı.

Yıldırım’ın doğup büyüdüğü Erzincan’ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyü en büyük heyacanın yaşandığı yer oldu. Yıldırım’ın akraba ve köylüleri, AK Parti Genel Merkezi’nde adaylık açıklamasının yapıldığı basın toplantısını büyük bir dikkatle takip etti.

– “İlkokulda sınıf birincisiydi”

Kayı köyünün en eski sakinlerinden 83 yaşındaki Yunus Karipardıç, yaptığı açıklamada, Yıldırım’ın oğluyla aynı sınıfta okuduğunu belirtti.

Bakan Yıldırım’ın derslerinde çok başarılı olduğunu ifade eden Karipardıç, şunları söyledi:

“Bir gün okula oğlumun dersini sormaya gittiğimde Binali Bey bana ‘amca benim dersimi de sorar mısın, iki dersim kötü.’ dedi. Ben de ‘tamam’ dedim. Öğretmenine Binali’nin dersini sorduğumda öğretmeni ‘Binalı sınıfın birincisi sayılır ama gidip ona söyleme. O kötü olan derslerine çalışsın.’ dedi. Ben de Binali’ye gidip kötü olan derslerine çalışmasını söyledim. Çok dürüst, efendi bir çocuktu. Kendi başına okudu, bu mertebeye ulaştı. Köylüleri olarak çok mutluyuz. Bizim için büyük bir gurur.”

Bakan Yıldırım’ın amca oğlu Mehmet Şerif Yıldırım da Yıldırım’ın 5’inci sınıfta dedesi tarafından İstanbul’a götürüldüğünü anlattı.

Eğitimini İstanbul’da sürdüren Yıldırım’ın köyünden hiçbir zaman kopmadığını dile getiren Yıldırım, “Köyümüzü çok seven ve buradan hiç kopamayan biridir. Devamlı buraya gelir. Heyecanlıyız, köyümüzden başbakan çıkması bizi gururlandırdı” dedi.

– “Beraber kuzu gütmeye gittiğimizde o hep kitap okurdu”

Bakan Yıldırım’ın çocukluk arkadaşı Muhsine Haberdar ise kendisiyle çocukluk yıllarında birlikte koyun güttüklerini belirterek, “Biz kuzu güderken oynardık, o çanta boynunda kitap okurdu. Allah’ta nasip etti iyi yerlere geldi. Dinine çok düşkündür, haram yemez. Köylüler olarak onu çok seviyoruz. Başbakan olacağı için çok mutlu olduk. Allah devletimizden milletimizden razı olsun” diye konuştu.

– Refahiye ilçesinde şenlik düzenlendi

Yıldırım’ın Refahiye ilçesindeki hemşehrileri de basın toplantısını, ilçedeki kahvehanelerde takip etti.

AK Parti Genel Başkan adayının Yıldırım olarak açıklanmasının ardından belediye hoparlörlerinden ilçe halkı, meydandaki kutlamalara davet edildi.

İlçe meydanında bir araya gelerek sevinç gösterisinde bulunan Refahiyeliler, parti flamaları ve Türk bayraklarıyla davul zurna eşliğinde halay çekti.

– Erzincan’da mehterli kutlama

Binali Yıldırım’ın adaylığı, Erzincan şehir merkezinde de büyük coşkuya yol açtı.

Erzincan Belediyesi önünde toplanan vatandaşlar, dev ekrandan AK Parti’nin genel başkan adayının açıklanmasını heyecanla izledi. Yıldırım’ın adaylığının açıklanmasının ardından Erzincan Belediyesi Mehter Takımı’nın çaldığı marşlarla büyük coşku yaşandı.

Erzincanlılar, hemşehrilerinin genel başkan adaylığını meşaleler yakarak ve konfetiler atarak kutladı.

Erzincan Belediye Başkan Vekili Dursun Hıra, Binali Yıldırım’ın AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanlığa yürüyüşünü kutlamak için toplandıklarını belirterek, kararın herkse hayırlar getirmesini temenni etti.

AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut da yapılacak kongre ve yeni dönemin ülkeye hayırlar getirmesini dileyerek, Binali Yıldırım’ın isminin açıklanmasından çok mutlu olduklarını ifade etti.

 

 

AA © InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

View full post on InterAjans


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , ,
Yazar admin | 19 Mayıs 2016


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.