Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Demo ICT Solutions

‘AKP ve MHP koalisyonun adını koyacak’Sektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, son siyasi gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti’li ve MHP’li yetkililerden gelen bazı açıklamaları, “adeta bir puzzle’ın parçaları şeklinde” nitelendiren Özel, “İki partinin birbiriyle teması olmadığı söyleniyor ama görünen o ki AKP ve MHP, fiilen yürüttükleri koalisyonun adını koyacak, önümüzdeki günlerde bir protokolle karşımıza çıkacak. Ardından da partili cumhurbaşkanlığı teklifini toplam milletvekili sayısı 356 olacak şekilde referanduma götürmeye çalışacaklar” ifadesini kullandı.

Özel, iki partiden gelen açıklamaların, “önümüzdeki yaz Türkiye’nin neleri konuşacağını, siyasetin nelere gebe olduğunu açıkça gösterdiğini” belirtti.

MHP’nin 80 milletvekiliyle kurmadığı koalisyonu, 40 milletvekili ile kurarak bir iktidar ortaya koymak ve kendi iç karışıklığından kurtulmak istediğini savunan Özel, “Üç dört tane MHP’li bakan için AKP’li cumhurbaşkanına ‘evet’ demek üzereler. MHP’nin çok değerli seçmenlerine, MHP’nin çok değerli üyelerine, önümüzdeki yaz izleyecekleri filmin bir fragmanını şimdiden sunalım. Üç dört tane MHP’li bakanla, ‘Biz iktidar olduk, parti içinde başka bir iktidar yarışına, arayışına ihtiyaç kalmadı’ demek için AKP’li cumhurbaşkanına razı oluyorlar” diye konuştu.

-“Cumhuriyete ihanettir”

Özel, bir gazetecinin “Partili cumhurbaşkanlığı modeline CHP’nin bakışı nedir?” sorusuna şu, yanıtı verdi:

“Partili cumhurbaşkanı modeline, bugüne kadar başkanlık sistemine karşı çıkan, parlamenter sistemi savunan ve anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilmemesi gerektiğini söyleyen ve çarenin, bugün yıpratılan saray eliyle yozlaştırılmaya, işlevsizleştirilmeye çalışılan parlamenter sisteme sahip çıkmak olduğunu söyleyen herhangi bir partinin destek vermesi, cumhuriyete ve bu Meclise ihanettir.”

 

 

AA © InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

View full post on InterAjans


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , ,
Yazar admin | 12 Mayıs 2016


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.