Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Kalkuz BV | kozijnen rolluiken en veranda’s

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Amsterdam Müslümanlar için ayrı kayıt tutacakSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

AMSTERDAM MUSLUMANLAR ICIN AYRI KAYIT TUTACAK FOTO D66 AMSTERDAMHüseyin TORUNLAR / AMSTERDAM (İnterAjans) – Amsterdam Belediyesi, Müslümanları hedef alan ayrımcılıkla ilgili olarak ayrı bir kayıt sistemi geliştirilmesini kararlaştırdı. Sosyal liberal D66’nın liberal VVD ile bu konuda ortaklaşa sunduğu önerge belediye meclisi tarafından kabul edildi.

Hollanda’daki her 5 camiden 2’sinin son 10 yıl içinde çeşitli şiddet olaylarına ve tehditlere maruz kaldığına işaret eden D66’nın Amsterdam Belediye Meclisi’ndeki Grup Başkanı Jan Paternotte, antisemitizm ile cinsel tercih kaynaklı şiddet ve tehdit olayları için ayrı kayıt sistemi bulunduğuna dikkati çekti. Paternotte, “Bu kötü olaylar için ayrı bir kayıt sistemi bulunması iyi olacaktır. Böylece Müslümanları hedef alan ayrımcılık, şiddet ve tehdit olaylarının boyutunu görebilir, buna göre de önlem alabiliriz” ifadesinde bulundu.

D66 ile VVD, başkentteki Müslümanları ve Müslümanlara ait kurumları hedef alan şiddet olaylarının kendilerini kaygılandırdığını belirttiler. Amsterdam Üniversitesi tarafından bir süre önce yapılan bir araştırmada, bir caminin camları kırıldığında bunun polis dosyasında genellikle vandalizm olarak yer aldığı sonucuna varılmıştı.

D66 Amsterdam Belediyesi Grup Başkanı Paternotte, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Arımcılıkla mücadele öncelikli çalışmalarımız arasında yer alıyor. Hiçbir Amsterdamlı kendisini dinini gizlemek zorunda hissetmemelidir.”

 

Amsterdam Belediyesi yöneticileri, Müslümanları hedef alan ayrımcılık, şiddet ve tehdit olaylarının polis kayıtlarında ülke genelinde de ayrı bir başlık altında yer almasının sağlanması için ilgili bakanlarla görüşme yapacaklarını bildirdiler.

 

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

View full post on InterAjans.nl


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , , , ,
Yazar admin | 21 Aralık 2015


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.