Başarılı Sporcularımız | Abdilkadir Yıldız

img_7678

HaberUtrecht – Kentimizde sporda başarılı olan genç sporcularımızı sizlere tanıtıyoruz, bu haftaki konuğumuz 13 yaşındaki futbolcumuz Abdilkadir Yıldız.

SV Nieuw Utrecht spor kulübünün 13 Jo-D2  takımında top koşturan başarılı futbolcumuz Afyon Emirdağ’lı Hasan Yıldız’ın oğlu. Bilindiği gibi Hasan Yıldız Utrecht’te Barış Gücü takımında hem top oynadı hemde yöneticilik yapmıştı.

Futbola 5 yaşında eniştesi Ayhan Çalık tarafından teşvik edilerek PVC kulübünde başladı. Bu kulüpte 9 yaşına kadar top koşturdu ve daha sonra SV Nieuw Utrecht kulübüne yazıldı. Oynadığı PVC kulübünde E ve F kategorilerinde başarılı olarak şampiyonluk yaşadı. Son bir yıl hastalığından dolayı futbol oynayamadı ve bu sezon SV Nieuw Utrecht D2 takımında forma giyiyor. Sezon başından bu yana 7 maçta oynadı ve 10 asist yaptı, çok yönlü ve değişik mevkilerde oynama yeteneği olan Abdilkadir 66 kg ağırlığında ve 170 uzunluğunda. Sağ ayağını iyi kullanan başarılı futbolcumuz  Villanova Kolejinin 2. sınıfında okumakta.

Türkiye’de Beşiktaş’ı Hollanda’da ise FC Utrecht’i tutmaktadır. Türkiye’de en beğendiği futbolcununimg_7675 Oğuzhan Özyakup olduğunu belirten Abdilkadir, Avrupa’da Marco Reus (Borussia Dortmund’u) örnek alıyor. Oyun kuran topu iyi saklayan ve isabetli paslarının olduğunu belirten genç futbolcumuzun antrenörü Mehmet Güneş “Abdilkadir kulüpten bir yıl ayrı kaldı. Bu sezon başı geldiğinde eksiklikleri vardı. Antrenman yapıp maç oynadıkça bunları gideriyor ve başarılı olmaya başladı. Kendisinden çok şeyler bekliyoruz”. dedi.

6 ablası olan Abdilkadir Yıldız, “Futbolu seviyorum ve ilerde profesyonel futbolcu olmak istiyorum. SV Nieuw Utrecht kulübünde son sezonda başarılı altyapı çalışmaları oluyor. Kulübümden memnunum, inşallah diplomalı antrenörlerimizle altyapı yeniden yapılandı. Bende kendimi geliştirip as kadroda yer almak istiyorum” dedi.

 

Röportaj/ Necati Çavuşoğlu

View full post on Haber Utrecht