Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Demo ICT Solutions

DENK’e sinsi oyunSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

HOLLANDA’da milletvekilleri Tunahan Kuzu ve Selçuk Öztürk tarafından kurulan DENK adlı siyasi oluşumdan ani bir kararla ayrılarak, Mart 2017 seçimlerine Artikel 1 (1.Madde) adlı partisiyle katılacağını açıklayan televizyon sunucusu Sylvana Simons’un, bu partiyi çok önceden kurdurduğu anlaşıldı.

Hollanda medyası, Ticaret Odası kayıtlarının Artikel 1 (Hollanda anayasasının ayrımcılığın her şeklini yasaklayan maddesi) adlı siyasi oluşumun “kültürel aktivist” olarak tanınan Bram Verhappen ve Reguillo Wijngaarde tarafından kurulduğunu gösterdiğini, Sylvana Simons’un planlarını böylece Kuzu ve Öztürk’ten uzun süre gizlemeyi başardığını bildirdi.

Sylvana Simons DENK’ten ayrıldığını duyurduğunda, Tunahan Kuzu ve Selçuk Öztürk’ü, çeşitli kişiler tarafından tehdit edildiğinde kendisine yeterince destek sağlamamakla suçlamıştı. Simons, DENK’in eşcinsel ve kadın haklarının korunması konusundaki düşüncelerinin de soru işareti olduğunu iddia etmişti.

DENK tarafından Simons’un partiden ayrılmasıyla ilgili yapılan açıklamada, tehditler alan Simons’a her türlü yardım ve desteğin sağlandığı belirtilerek, ayrılma kararının kendilerini son derece şaşırttığı ifade edildi.

DENK karşıtı tutumuyla bilinen Hollanda medyasının, Simons’un bu sinsi oyunuyla ilgili haberlere, “Simons DENK’i sırtından vurdu”, “Sylvana haftalarca tiyatro oynadı” şeklinde başlıklar kullanması dikkati çekti.

 

Mervenaz TATLI / (İnterAjans)

 

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

 

 

View full post on InterAjans


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , ,
Yazar admin | 29 Aralık 2016


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.