Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Demo ICT Solutions

UMC’de Bu Kez Tüp Bebek SkandalıSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

Utrecht’te bulunan Utrecht Üniversitesi Tıp Merkezi’nde (UMC) skandallar bitmiyor, bu kez tüp bebek merkezi, bir skandala imza attı.

26 kadının yumurtalarının eşleriyle değil farklı bir erkekle döllendiği açıklandı. Tüm dünya şoka uğradı. Ailelerin DNA testi yaptıracağı ortaya çıktı

Utrecht’te bulunan Utrecht Üniversitesi Tıp Merkezi (UMC), bir skandala imza attı! Nisan 2015 ile Kasım 2016 tarihleri arasında “Prosedür hatası” yaşandığını açıkladı. Tüp bebek merkezinde 26 kadının yumurtalarının eşleriyle değil yanlış bir erkeğin sperm hücreleriyle döllendiği saptandı. Tüm dünya bu haberle şoka uğradı! 26 kadından dokuzunun çocuk sahibi olduğu, dördünün ise halen hamileliğinin sürdüğü ortaya çıktı. Ailelerin ilerleyen günlerde DNA testi için kuruma geleceğini söyleyen Tıp Merkezi şu açıklamayı yaptı: “UMC kurulu çiftlere bu haberi verdiği için oldukça üzgün. Döllenme sırasında tedavi altındaki bir çiftten alınan sperm hücreleri diğer 26 çiftin yumurtalarına girmiş olabilir. Yani söz konusu yumurtaları hedeflenen babanın spermleri dışında döllenmiş olabilir.” Hastane sözcüsü ise yaşanan skandalla ilgili tıp merkezinde çalışan bir teknisyeni suçlamayı tercih etti. Hollanda doğurganlık destek grubu Freya’da duruma tepki gösterdi. “Çocuk istemek hassas bir şeydir, insanların benimsediği yöntem konusunda yüzde yüz güven duymaları gerekir” dedi.

Benzer bir olay 2012 yılında Singapur’da da meydana geldi. Kocasının spermini farklı bir erkekle karıştırdıklarını düşünen bir kadın kliniğe dava açtı. Bebeğinin, Kafkasyalı kocasından farklı cilt ve saç tonu taşımasından şüphelenen anne yapılan incelemede haklı çıktı.

View full post on Haber Utrecht


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , ,
Yazar admin | 29 Aralık 2016


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.