Suçlayanlar hakkında suç duyurusu

Suçlayanlar hakkında suç duyurusu

28 Aralık, 2016

AYHAN Durak adlı polis memurunun avukatı Avukat Ejder Köse, kâbusun müvekkili için bu kararla tam olarak sona ermediğine işaret etti.

Köse, “Müvekkilim herkes tarafından aylarca karalandı. Şimdi suçsuz olduğu ortaya çıktı, ancak bu suçlamalar psikolojisini bozdu. Şu an psikoloğa gidiyor ve ilaç kullanıyor. Bu olay hem kendisini, hem ailesini, hem de polis teşkilatını yaraladı” diye konuştu.

Avukat Ejder Köse, Nimek K., onun eski eşi ve Zaman Vandaag muhabiri hakkında suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti. “Durak, bir propaganda savaşının kurbanı oldu” diyen tanınmış avukat, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Gülenciler tarafından yapılan “Erdoğancılar bizi tehdit ediyor” iddiaları karşısında Hollanda’nın bilinen serinkanlılığından eser kalmadığının gözlendiğini, ancak bugüne kadar bu iddialarla ilgili olarak bir kişinin bile suçlu bulunmadığını ifade etti.

Polis memurunun aklanması haberine geniş yer veren Hollanda’nın en yüksek tirajlı günlük gazetesi De Telegraaf, Nimek K.’nın Time to Help (Yardım Zamanı) adlı Gülencilere ait bir yardım kuruluşuna çalıştığını onayladığını, Time Medya Grubu’na bağlı Zaman Vandaag ile Time to Help adlı kuruluşun geçtiğimiz yaz döneminde aynı binada bulunduklarını yazdı.

 

(İnterAjans)

 

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

 

 

View full post on InterAjans