Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Kalkuz BV | kozijnen rolluiken en veranda’s

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

“Güçbirliği büyük önem taşımakta”Sektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

GUCBIRLIGI BUYUK ONEM TASIMAKTAHüseyin TORUNLAR / DEVENTER (İnterAjans) – Deventer Başkonsolosu Zafer Ateş, İnterAjans aracılığıyla görev bölgesindeki vatandaşlara “Sorunların aşılmasında güçbirliği büyük önem taşımakta” mesajını verdi.

Yeni yıl nedeniyle bir dizi değerlendirmelerde bulunan Başkonsolos Ateş, “Dünya zor günlerden geçiyor. Pek çok kriz belli bölgelerle sınırlı kalmıyor. Bir yerlerde ortaya çıkıyor ve hem bölgeyi, hem de bütün dünyayı etkiliyor. Şu anda Avrupa’nın karşı karşıya olduğu mülteci krizinden tutun da yabancı düşmanlığı, ırkçılık, İslamafobi, terörizme kadar tüm olaylar Hollanda Türk toplumunu da bir şekilde etkiliyor” ifadesini kullandı.

GUCBIRLIGI BUYUK ONEM TASIMAKTA2

Birlik ve beraberliğin son derece önemli olduğunun altını çizerek her fırsatta bu duygunun daha da güçlenmesi yönünde mesajlar verdiğini belirten Deventer Başkonsolosu Zafer Ateş, “Sorunları ancak güçbirliğiyle aşabiliriz. Tabii ki Hollandalı dostlarımızla da güçbirliği yapmamız gerek. Hollanda toplumu içinde Türk toplumunun zaten kaynaşık olduğunu, yaşadıkları topluma uyum sağladıklarını görüyoruz. Bölgesel ve küresel sorunlara karşı hem kendi içimizde, hem de Hollanda toplumuyla birlikte ortak hareket etmemizde fayda var” diye konuştu.

Vatandaşların sorunlarına çözüm yolları bulunabilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Başkonsolos Ateş, vatandaşlara kapılarının açık olduğunu, sorunların, beklenti ve istemlerin sosyal medya aracılığıyla da başkonsolosluğa iletilebileceğini kaydetti.

Deventer Başkonsolosu Zafer Ateş, geride kalan 15 aylık süreçte olduğu gibi önümüzdeki dönemde de başkonsolosluğun görev bölgesindeki yurttaşlarla bir araya geleceğini, yetkili makamlarla görüşmelerin de devam edeceğini söyledi.

Zafer Ateş, “Yeni yılın Hollanda’daki Türk toplumuna ve tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim” temennisinde bulundu.

 

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

 

View full post on InterAjans.nl


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , ,
Yazar admin | 30 Aralık 2015


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.