Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Kalkuz BV | kozijnen rolluiken en veranda’s

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Hollanda Türk Halk Oyunları Yarışması 12. Kez YapılacakSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

img4165_46Bu yıl 12.si düzenlenecek olan ‘Hollanda Halk Oyunları Yarışması, (12e Nederlandse Kampioenschappen Turks Volksdansen) 8 Ocak 2016′ta Rotterdam Schouwburg Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Yarışmanın organizatörü Altay Demirci geçtiğimiz günlerde konu ili ilgili bir basın toplantısı düzenledi, Demirci’nin açıklamları şu şekilde;

“2004′ten itibaren, her yıl Aralık ayında, 10 yıl boyunca folklör yarışması organize ettik. Daha sonra organizasyonu bırakmak istedik ancak devam etmesi yönünde çok istekler aldık. 10 yıl Utrecht kentinde gerçekleştirdiğimiz organizasyon için Utrecht belediyesi gerekli desteği veremeyeceğini söyleyince bizde, Rotterdam’da devam ettirme kararı aldık. 2015 yılında Rotterdam’da 11.sini düzenledik ve 12. yarışmayı 8 Ocak 2016′ta Rotterdam Schouwburg Tiyatro Salonu’nda gerçekleştireceğiz. Yarışmaya Karadeniz yöresi oynayan Hollandalı gruplar da katılacak. Türkiye’nin değişik yörelerinden oyunların sergileneceği yarışmanın kriterleri büyük önem arz ediyor. Buna göre, performans, kıyafet, kareografi, müzikle uyumu dereceye gireceklerin belirlenmesinde önemli tercih sebebi olacak” dedi.

Hollanda Türk Halk Dansları Vakfı tarafından bu yıl 12.si düzenlenecek olan ‘Hollanda Halk Oyunları Yarışması’na 10 ekip katılacak. Rotterdam Türk Halk Müziği korosunun da sahne alacagi yarışmada, 5 kişilik jüri en iyi ekibi sececek.
Yarışma ve proğram ile ilgili daha geniş bilgiyi www.turksvolksdansen.nl sayfasından edinebilirsiniz.

View full post on Haber Utrecht


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , , , ,
Yazar admin | 18 Aralık 2015


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.