Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Kalkuz BV | kozijnen rolluiken en veranda’s

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Suriye ile Hollanda arasında polemikSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

SURIYE ILE HOLLANDA ARASINDA POLEMIKAMSTERDAM (İnterAjans) – Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın, ülkesindeki IŞİD hedeflerinin bombalanmasının uluslararası hukuka aykırı olduğu sözleri, Suriye ile Hollanda arasında polemiğine yol açtı.

Haber ve aktüalite programı Nieuwsuur’e konuşan Esad, Hollanda’nın IŞİD hedeflerini bombalayan koalisyona katılmasıyla ilgili olarak, “Suriye egemen bir ülkedir. Hollanda terörle mücadele etmek istiyorsa, bunun için Suriye hükümetinden izin istemeli” ifadesini kullandı.

Esad ayrıca, devlet başkanlığı görevini bırakıp bırakmaması gerektiğinin Hollanda tarafından belirlenemeyeceğini belirterek, “Buna Suriye karar verir. Bu Avrupa’yı ilgilendirmez. Hollandalılar da ülkelerinde kimin başbakan olacağına bir Suriyeli’nin karar vermesini kabul etmezlerdi” dedi.

Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders, “Kendi halkını bombalıyor ve katliamlardan, çok sayıda insanın ülkesinden kaçıp başka ülkelere sığınmasından sorumlu” ifadesini kullandığı Beşar Esad’ın, Hollanda’ya uluslararası hukuk dersi verebilecek bir devlet başkanı olmadığını söyledi.

Bakan Koenders’i görüşlerinde destekleyen Hollanda Savunma Bakanı Jeanine Hennis-Plasschaert, uluslararası hukuka asıl Beşar Esad’ın uyması gerektiğini kaydetti.

 

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.         

 

View full post on InterAjans.nl


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , ,
Yazar admin | 18 Aralık 2015


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.