Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Kalkuz BV | kozijnen rolluiken en veranda’s

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Milyonlarca euro havaya uçacakSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

MILYONLARCA EURO HAVAYA UCACAK FOTO AAYILBAŞI kutlamalarına hazırlanan Hollanda’da senenin son günü patlatılacak havai fişeklerin resmi satışına başlandı.

Ülkenin farklı bölgelerinde izin verilen bin 500 noktada satışa sunulan havai fişekler, perşembe gecesine kadar alınabilecek.

Hane başına 25 kilogramdan fazlasına izin verilmeyen havai fişekler, ülke genelinde 31 Aralık Perşembe günü 18.00-02.00 saatleri arasında patlatılabilecek.

Resmi satış tarihinden önce kaçak yollardan havai fişek temin eden veya kanunlarda öngörülen zaman dilimi haricinde patlatanlar ise yakalanmaları halinde, para ve hapis cezası alabiliyor.

Merkezi ve yerel yöneticilerin son yıllarda havai fişek kazalarındaki artıştan dolayı ek tedbirler aldığı ülkede bakımevleri, hastaneler ve alışveriş merkezlerinin yakınlarında havai fişek patlamak yasak.

Özellikle ülkeye kaçak yollardan sokulan havai fişekler her sene yeni yıl kutlamalarında çok sayıda kazaya yol açıyor. Hollanda Göz Doktorları Birliği (NOG) verilerine göre, geçen seneki kutlamalarda patlatılan havai fişekler yüzünden 574 kişi yaralandı, bunlardan 8’i kör oldu.

Kontrollerini artıran polisin ise bu sene yaklaşık 45 ton kaçak hava fişek ele geçirdiği bildirildi. Hollanda’da geçen sene 60 milyon euroluk havai fişek satışı yapılmıştı.
AA

 

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

 

View full post on InterAjans.nl


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , ,
Yazar admin | 30 Aralık 2015


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.