Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Demo ICT Solutions

Tunahan Kuzu koruma istediSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

HOLLANDA Temsilciler Meclisi’nde iki temsilcisi bulunan DENK partisinin lideri Tunahan Kuzu, aldığı tehditler nedeniyle devletten koruma talep etti.

Kuzu, özellikle liberal VVD’den milletvekili Ockje Tellegen’in bir röportajda kendisini hedef alan karalamalarının ardından sosyal medya ve başka kanallardan tehditler aldığını bildirdi.

Uyum konusundaki tartışmaların ardından Selçuk Öztürk ile birlikte iktidar ortağı sosyal demokrat PvdA’dan (İşçi Partisi) ihraç edilen ve meclisteki çalışmalarını Kuzu-Öztürk Grubu adı altında sürdüren Tunahan Kuzu, yaptığı açıklamada, “Yeterince temsil edilmediklerini düşünenlerin sesini duyurduğunda, yerleşik düzenin saldırılarına maruz kalıyorsun” ifadesini kullandı.

Bir süre önce DENK partisini kuran Tunahan Kuzu ve Selçuk Öztürk, Türk kökenli Hollandalı gazeteci Ebru Umar’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle Türkiye’de gözaltına alınmasına tepki göstermeye yanaşmamışlardı. VVD milletvekili Tellegen bunun üzerine ikiliyi “Ankara’nun uzun kolu” olmakla suçlamış ve önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimlerde Temsilciler Meclisi’ne seçilebileceklerine işaret ederek, Hollanda İstihbarat ve Güvenlik Teşkilatı’yla (AIVD) ilgili gelişmelerin ele alındığı toplantıya, AIVD tarafından hakkında araştırma yapılmadan Kuzu’nun alınmamasını savunmuştu.

AIVD toplantılarına Temsilciler Meclisi’ndeki partilerin liderleri katılıyor ve toplantı hakkında herhangi bir açıklama yapmaları yasak olmasından dolayı bu komisyon, “gizli komisyon” olarak adlandırılıyor. Tunahan Kuzu önümüzdeki yıl yapılacak seçimlere DENK partisinin lideri olarak katılacak.

Mehmet TATLI (İnterAjans)

 

 

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

View full post on InterAjans


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , ,
Yazar admin | 8 Mayıs 2016


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.