Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Demo ICT Solutions

Ulu Cami’de İlk Cuma Müşavir ve Ateşe Eşliğinde KılındıSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

DSC_0496İnşaası tamamlanmasıyla 20 yıllık özlemi sona eren ilk taravih namazını geçtiğimiz günlerde kılınmış dün ise İlk cuma namazı Din Hizmetleri Müşaviri Dr. Mehmet Malkoç ve Deventer Din Hizmetleri Ataşesi Sayın Dr. Yusuf Acar’ın katılımıyla kılındı.

Cuma hutbesini Din Hizmetleri Müşaviri Dr. Mehmet Malkoç yaptı, Cuma vaazını ve Cuma namazını Deventer Din Hizmetleri Ataşesi Sayın Dr. Yusuf Acar kıldırırken her ikiside sözlerine caminin yapımından bu güne kadar emeği geçenlere dua ve teşekkür ederek başladı, camilerin asıl sahibinin cemaati olduğu söylenirken Allah’tan camilerin cemaatsiz kalmaması dilendi, özellikle camilerde bayanların katkılarının olmazsa olmaz olduğu söylenirken onların emekleri her camide bizler için büyük güçtür denildi. Din Hizmetleri Müşaviri Dr. Mehmet Malkoç yıllar önce camiyi ilk gördüğümde daha catının demirleri görünüyordu bugun ise bu güzel eserin bitmiş halinde ibadet ediyoruz, Hollanda’nın en güzel camilerinden biri olan Ulu Camiyi çok önemsedik avrupa’daki müslümanların bir sembolu olarak gördük, bu güne kadar desteğimiz hep devam etti bundan sonrada aynı şekilde devam edecek, bundan sonra gençlik kolları, kadın kolları, çocuklar ile içindeki bir çok faaliyeti camide yaparak buranın güzelliğini arttırmamız gerekiyor, maden hollandanın en güzel camii Utrecht’te oldu faliyet bakımından da en güzel faliyetlerinde burada yapılmasını istiyoruz. Deventer Din Hizmetleri Ataşesi Sayın Dr. Yusuf Acar, Allah’a ham olsunki bize bugünleri gösterdi, Utrecht’in en güzel köşesinde bu camiyi bize yaptırdı, bu güne kadar emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum, geçmişten bu güne kadar yönetimi, cemaati olarak emek verenlerden Allah razı olsun, vefat edenlere de Allah gani gani rehmet eylesin, ben buraya her gelişimde bir telaş vardı bitecek mi yetişecek mi Allahın izni ile camiyi bitti ve içinde ibadet ediyoruz, camimiz tekrardan hayırmı ve mübarek olsun diyerek sözlerini tamamladı.

Yaklaşım 700 kişinin katılı ile ilk Cuma namazının Cuma hutbesini Din Hizmetleri Müşaviri Dr. Mehmet Malkoç yaparken, Deventer Din Hizmetleri Ataşesi Sayın Dr. Yusuf Acar kıldırdığı Cuma namazı dualar eşliğinde Cuma sona erdi.

Fotoğraflar için tıklayınız,

Utrecht Ulu Cami’de İlk Cuma Namazı;

Din Hizmetleri Müşaviri ve Deventer Din Hizmetleri Ataşesinin Açıklamaları;

View full post on Haber Utrecht


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: , , , , , ,
Yazar admin | 28 Haziran 2015


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.