Sektörler

Hollanda Türk Doktorlar - Turkse Huisarts Hollandada Turkce is ve isci ariyorum

Medya Ortagi

Vip Üyeler

Kalkuz BV | kozijnen rolluiken en veranda’s

Doktorlar.nl >> Hollanda’daki Türk Doktorlar | Turkse Huisartsen en Tandartsen

BSA Banden Service Amersfoort

Elfi Kazauzmani Kaza Avukati

Kadezorg

Hollanda yasaklıyorSektör / Şehir: Email:
@Hollanda'dan Haberler Email gönder >>
Adres: Website:
Websiteye git >>
Telefonnumarası: Facebook:
numarayı göster Facebok'a git >>

HOLLANDA YASAKLIYOR FOTO AAHüseyin TORUNLAR / AMSTERDAM (İnterAjans-AA) – Hollanda’da çevre kirliliğiyle mücadele kapsamında 1 Ocak’tan itibaren alışveriş sırasında bedava verilen plastik poşetlere yasak getirilecek.

Altyapı ve Çevre Bakanlığı konuya ilişkin meclise gönderdiği bilgide, 1 Ocak 2016 yılında yürürlüğe girecek yasal düzenlemeyle ülke genelindeki alışveriş yerlerinde bedava plastik poşetlerin yasaklanacağını, isteyenlerin bunu ancak ücret karşılığında alabileceğini duyurdu.

Bu yolla plastik poşet kullanımının azaltılması ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesinin hedeflendiğine işaret edilen açıklamada, söz konusu yasağın tüm mağazalar için geçerli olacağı kaydedildi.

Bakanlığın hazırladığı düzenlemeye göre, gıda güvenliği ve kullanımı zorunluluk arz eden durumlarda plastik poşetlere izin verilirken, iş yerleri aynı zamanda ücret karşılığında da satabilecek. Plastik dışındaki materyallerden yapılan çantalar ise ücretsiz verilebilecek.

Plastik poşetlerin yasaklanması konusu geçen sene iktidar ortağı İşçi Partisi’nin (PvdA) Türk kökenli milletvekili Yasemin Çegerek tarafından meclis gündemine taşınmıştı.

-Geleceğe ve ekonomiye yatırım

Bir süre önce Paris İklim Zirvesi’ne de katılan Çegerek, sürdürülebilir ekonomiye yatırım yapılmasının iş dünyasına 7 milyar euroluk bir tasarruf sağlayabileceği gibi, 80 bin kişilik istihdam artışını da beraberinde getirebileceğini kaydetmişti. PvdA milletvekili, çevrenin korunması ile ekonomik kalkınmanın birlikte yürütülmesi gerektiğine işaret etmişti.

Meclis Altyapı ve Çevre Daimi Komisyonu tarafından çevreci ve sürdürülebilir ekonomi raportörü olarak görevlendirilen iktidar ortağı PvdA (İşçi Partisi) milletvekili Yasemin Çegerek, Hollanda’nın 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren AB Dönem Başkanı olacağını anımsatarak, bu altı aylık dönemde enerji, inovasyon ve geri dönüşümlü ekonomi konularına daha da ağırlık verileceğini belirtmişti.

 

© InterAjans – Haberlerin tüm hakları İnterAjans’a aittir, izinsiz kullanılamaz.

 

 

View full post on InterAjans.nl


Sektör: @Hollanda'dan Haberler
Etiketler: ,
Yazar admin | 20 Aralık 2015


Yorumlar

  

Yorumlar kapali.